آیا به دنبال ارتقای عملکرد ورزشی خود هستید؟

1402/6/2 نویسنده: حشمتی

EFT برای مدت طولانی توسط ورزشکاران مورداستفاده قرار گرفته است. اما در یکی دو دهه گذشته بود که تحقیقات علمی شروع شد که به رسیدن به آنچه بسیاری از ورزشکاران از قبل می‌دانستند منجر شد و با شرکت در دوره آموزش EFT می‌تواند برای ارتقای بازی شما معجزه کند!

تحقیقات نشان می‌دهد که EFT می‌تواند به بازیکنان کمک کند تا بازی خود را بهبود بخشند.

امروز، من قصد دارم دو مورد از مطالعاتی که تاکنون منتشر شده است را مورد بررسی قرار دهم که تأثیر مثبت EFT بر عملکرد ورزشی را بررسی کرده‌اند.


بازیکنان بسکتبال در پرتاب‌های آزاد پیشرفت می‌کنند

دکتر داوسون چرچ در سال 2009 یکی از اولین آزمایش‌ها را در این زمینه روی گروهی از بسکتبالیست‌های کالج PAC-10 انجام داد. در مجموع، این مطالعه شامل 26 مرد و زن بود.

نیمی از گروه یک جلسه EFT به مدت 15 دقیقه و نیمی دیگر مداخله دارونما را برای همین مدت دریافت کردند. محققان تمام تلاش خود را برای شبیه‌سازی زمان مداخله انجام دادند، به‌طوری‌که انگار در طول یک بازی واقعی اتفاق می‌افتد.

پس از جلسه درمان، از هر بازیکن خواسته شد تا پرتاب‌های آزاد را انجام دهد و محققان تعداد گل‌های موفقیت‌آمیز هر بازیکن را پیگیری کردند.

نتایج نشان داد که بین دو گروه تفاوت آماری معنی‌داری وجود دارد، به‌طوری‌که گروه EFT پرتاب‌های آزاد بیشتری نسبت به گروه کنترل انجام داد. بازیکنانی که درمان EFT را دریافت کردند عملکرد خود را حدود 20٪ بهبود دادند، درحالی‌که بازیکنان گروه کنترل در واقع بدتر شدند (حدود 16٪).

این مطالعه اولین مورد از نوع خود بود که نشان داد جلسات کوتاه EFT در طول یک بازی واقعاً می‌تواند عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.


بازیکنان فوتبال گل‌های بیشتری می‌زنند

 اکنون، این نتایج فقط در مورد بسکتبال صدق نمی‌کند. یک مطالعه کوچک در سال 2012 رویکردی مشابه با مطالعه چرچ در سال 2009 داشت، اما این بار آنها به دنبال این بودند که ببینند چگونه EFT بر توانایی زنان فوتبالیست برای گل‌زنی تأثیر می‌گذارد.

بازیکنان دو تیم فوتبال زنان در این مطالعه ثبت‌نام کردند. پس از یک گرم‌کردن و یک سری تلاش‌های اولیه برای گل‌زنی، نیمی از گروه یک جلسه کوتاه 10 دقیقه‌ای EFT دریافت کردند، درحالی‌که نیمی دیگر به‌عنوان کنترل، مربیگری معمولی فوتبال را دریافت کردند.

سپس بازیکنان از فاصله 50 پایی سعی کردند گل بزنند. گروهی که ضربه‌زدن را انجام داده بودند، موفقیت بیشتری داشتند و نتایج نشان داد که پس از جلسه کوتاه EFT، بهبود قابل‌توجهی در توانایی گل‌زنی داشتند. نویسندگان فرض می‌کنند که بهبود ممکن است به دلیل کاهش سطح اضطراب پس از درمان EFT باشد.

هر دوی این مطالعات نتایج هیجان‌انگیزی را ارائه کردند و به ما کمک کردند تا مزایای EFT را در زمینه ورزش و دومیدانی بهتر درک کنیم.

چرا EFT کمک‌کننده است؟

دلایل احتمالی زیادی وجود دارد که چرا EFT می‌تواند در حمایت از ورزشکاران از همه نوع، چه حرفه‌ای و چه آماتور نقش داشته باشد.

بر کسی پوشیده نیست که در کنار توانایی‌های فیزیکی موردنیاز ورزشکاران، یک جزء ذهنی بزرگ نیز وجود دارد.

 اگر تابه‌حال یک ورزش را به‌صورت رقابتی انجام داده‌اید، یا حتی اگر فقط با دوستان و خانواده بازی کرده‌اید، پس می‌دانید که اضطراب و احساس فشار قبل از بازی یا در لحظات حساس در طول رویداد آسان است.

در حال حاضر، ما معمولاً وقتی پر از عصبانیت، و احساس فشار هستیم، آن‌قدر خوب عمل نمی‌کنیم. برای ورزشکاران بسیار مهم است که یاد بگیرند قبل و در طول رویدادهای بزرگ آرام، متمرکز و با اعتمادبه‌نفس بمانند - حتی زمانی که استرس زیاد است!


اینجاست که EFT وارد می‌شود. EFT یک روش مبتنی بر شواهد است که برای آرام‌کردن مغز و بدن شناخته شده است و به ما کمک می‌کند تا احساسات قوی مانند اضطراب و استرس را رها کنیم.

این در کاهش سریع استرس و اضطراب بسیار مؤثر است، به‌طوری‌که می‌توانیم آرامش داشته باشیم، رها کنیم و به‌عنوان بهترین و مطمئن‌ترین حالت توانایی خود به جلو حرکت کنیم.

یک مطالعه در مورد EFT برای عملکرد ورزشی تأیید کرد که EFT می‌تواند به ورزشکاران کمک کند تا پریشانی را از بین ببرند و اعتماد به نفسشان آنها را افزایش دهند.

این مطالعه که در سال 2012 توسط محققان چرچ و داونز انجام شد، شامل ده ورزشکار زن کالج بود که همگی خاطرات آسیب‌زا مربوط به عملکرد ورزشی داشتند. هر یک از آنها یک جلسه 20 دقیقه‌ای EFT دریافت کردند و برای سطح اعتمادبه‌نفس و پریشانی مرتبط با ورزش قبل از EFT، بعد از EFT، و در یک پیگیری 60 روزه نیز اندازه‌گیری شدند.

نتایج در ارتقای عملکرد ورزشی

نتایج نشان داد که حتی یک مداخله کوتاه 20 دقیقه‌ای EFT منجر به افزایش قابل‌توجهی در اعتمادبه‌نفس مرتبط با ورزش شد. مداخله EFT همچنین به کاهش قابل‌توجهی در سطح پریشانی عاطفی و جسمی منجر شد. علاوه بر این، این پیشرفت‌ها حتی در پیگیری دو ماه بعد نیز حفظ شدند.

این مطالعه نمایش بزرگی از قدرت EFT در تأثیرگذاری مثبت بر ورزشکاران است. آیا می‌توانید تصور کنید که اگر اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید، استرس کمتری داشته باشید و تحت‌تأثیر خاطرات منفی حوادث مرتبط با ورزش‌های گذشته نباشید، چقدر بیشتر احتمال دارد که در زمین‌بازی یا در زمین عملکرد خوبی داشته باشید؟


EFT در عملکرد ورزشی

ورزشکاران حرفه‌ای با عملکرد بالا از EFT برای بهبود بازی خود استفاده می‌کنند.شنیدن این مطالعات تحقیقاتی هیجان‌انگیز است، اما آنها تنها شواهدی از شگفت‌انگیز بودن EFT در مورد ورزش نیستند. بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای در واقع از EFT به طور منظم استفاده می‌کنند تا از حداکثر عملکرد خود استفاده کنند و نتایج شگفت‌انگیز است!

به‌عنوان‌مثال، جارود سالتالاماکیا، شکارچی سابق بوستون رد ساکس، از EFT به‌عنوان راهی استفاده می‌کرد تا به او کمک کند احساسات منفی را از بین ببرد و در اوج بازی خود بماند. او حتی در اخبار توسط افرادی مانند ESPN زمانی که گزارش داد که از EFT برای حل یک مورد "Yips" استفاده کرده است، نشان داده شد. به طور مداوم، اما EFT به‌عنوان ابزار تغییردهنده‌ای بود که او برای بازگشت به بازی خود و حل مشکل نیاز داشت.

واستف کنت، تنیس‌باز حرفه‌ای، تمرین EFT خود را در پشت تغییر ذهنیت متحول‌کننده که عملکرد او را در زمین بهبود بخشید، اعتبار می‌دهد. این داستان ویدئویی کوتاه را ببینید که در آن او در مورد تجربه خود با EFT و مزایای باورنکردنی آن برای حرفه تنیس خود با ما صحبت می‌کند.

چگونه خودتان ضربه‌زدن را برای عملکرد ورزشی امتحان کنید؟

تحقیقات در این زمینه کاملاً قانع‌کننده است، و من مطمئن هستم که مطالعات بیشتری در آینده انجام خواهد شد تا به ما کمک کند تا در مورد مزایای EFT برای ورزشکاران بیشتر بدانیم.

اگر از این تحقیق یا بسیاری از گزارش‌های حکایتی در مورد قدرت EFT در بهبود عملکرد الهام گرفته‌اید، پس من شما را تشویق می‌کنم که خودتان EFT را امتحان کنید!

این یک ابزار آسان است که می‌توانید آن را به جعبه‌ابزار خود اضافه کنید که بسیار ساده است و به تجهیزات خاصی نیاز ندارد. حتی بهتر از آن، EFT می‌تواند در عرض چند دقیقه کار کند. این می‌تواند به‌ویژه در طبیعت سریع دومیدانی مفید باشد.

EFT ابزاری است که می‌توانید در حین گرم‌کردن قبل از بازی به آن روی بیاورید، درحالی‌که روی نیمکت منتظر می‌مانید تا نوبت بازی شما برسد، در حین تمرین یا حتی بعد از بازی تا احساسات منفی که ممکن است به وجود آمده باشد را رها کنید.

ما یک گروه کامل «عملکرد ورزشی» را در برنامه استفاده از EFT داریم تا به شما کمک کنیم که عبارت‌اند از: 

  •  آمادگی پیش از مسابقات ورزشی
  •  آمادگی قبل از بازی
  •  آمادگی قبل از تمرین
  •  رهایی از اضطراب
  • معده خود را آرام کنید
  • تقویت میکرو واضح‌سازی
  • افزایش فوری انرژی
  • رهایی از ناامیدی
  • رهایی از ترس از انتقاد

 موفق باشید، شما می‌توانید EFT را به‌عنوان یک ابزار موفقیت داشته باشید!